Nji plagë

Nji plagë

Qe, ky ishte gjaku im.

Nji çast ma parë ai vraponte nëpër zemër.

Merre këtë gjak dhe vene në qiellin tand

si diell.

Në s’ban,

vene si hanë.

Në prapë nuk ban, vene siç asht,

si gjak

që disa çaste ma parë

vraponte në zemrën time

dhe ndoshta atje i pa,

n’errsinën e kuqe,

sytë

e tu plot drit.

www.ShkoderZemer.com

> ShkoderZemer.com Facebook <

Advertisements

Komento

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s