Vjeshta

Vjeshta

Dhe ju po shkoni,
Bylbyla kshtu!
Po tretni k´ndynaj,*
Dallndysha ju!

Dekën mendova
Se m´vjen kurdo;
Se m´leni vetun
S´mendova, jo.

Por, ma fort zemrën
Ma bren nji idhnim:
Çerdhet që i leni
Kujdesit tim.

Ndoshta kur t´ktheni
Mue vorri m´mba.
E ju kërkoni
Çerdhen qi s´â!

* k’ndynaj – së këndejmi, prej këtuhit.

www.ShkoderZemer.com

> ShkoderZemer.com Facebook <

Advertisements

Komento

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s