Home » Letërsi » Hilë Mosi » Miku im

Miku im

Miku im

Eh miku im,
Sa dite kemi qe i perkujtojme,
E sa dite,qe lutemi te jene ne harese.
Sa jetojm ne ne te vertete?
Jo me kohe-por me kujtime:
Nese harojme te kqiat
Dhe na perkujtohen vetem qastet e mira
-athere
Kena jetuar vetem pak qaste,
Si ngazellim vetem disa dite,
Si enderr,mezi disa vjet,si dhurate…
Eh miku im,
A nuk eshte gjate-te harrohet
A nuk eshte shkurt – te jesh I gjall?

www.ShkoderZemer.com

> ShkoderZemer.com Facebook <


Komento

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: