Miku im

Miku im

Eh miku im,
Sa dite kemi qe i perkujtojme,
E sa dite,qe lutemi te jene ne harese.
Sa jetojm ne ne te vertete?
Jo me kohe-por me kujtime:
Nese harojme te kqiat
Dhe na perkujtohen vetem qastet e mira
-athere
Kena jetuar vetem pak qaste,
Si ngazellim vetem disa dite,
Si enderr,mezi disa vjet,si dhurate…
Eh miku im,
A nuk eshte gjate-te harrohet
A nuk eshte shkurt – te jesh I gjall?

www.ShkoderZemer.com

> ShkoderZemer.com Facebook <

Advertisements

Komento

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s