Lerme te vij me ty

Lerme te vij me ty

Në fushë ecin ciganet dhe mbi supe
Daullet u varen si kufoma
Kur shpirtrat e shkretëtirës
S’kanë për t’u zgjuar më kurrë.

Nga çerdhja e shiut fluturoi
Kënga e reve tërë gjëmë.

Lermë të vij me ty!
Ky është muzgu im i fundit.
Unë vij tek ti të vdes, s’e ke kuptuar?

Më duhet të vdes dhe më duhet pastaj
Të shpërndaj gjakun tim mbi trëndafilat
Nën një hënë Jeruzalemi.

www.ShkoderZemer.com

> ShkoderZemer.com Facebook <

Advertisements

Komento

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s