Det

Det

Hëna ikën nëpër mjegulla
Si varka e dhëmbjes sime.
Ëndrra ime për ishujt e kaltër
Nëpër dhëmbje, nëpër hënë!

Gdhënda në breg të detit pikëllimin tim.
Vijnë dallgët dhe bëhen lotë
Si lotët e miteve tek statuja ime
Por mua asnjë vdekje nuk më zë.

Perëndimi si vrasës me thika ndër duar
Nëpër dhëmbje, nëpër hënë.
Tërë jeta ime si këto ujra nën thika,
Por mua asnjë vdekje nuk më zë.

www.ShkoderZemer.com

> ShkoderZemer.com Facebook <

Advertisements

Komento

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s