Fund Shekulli

Fund Shekulli

Ora ngelur në cep të dymbëdhjetës,
Në fushën e bardhë: dje, sot a nesër?
Rusët po i lodh zemra e Jelcinit,
Amerikanët – seksi i Klintonit,
Zviceranët – katastrofa ajrore,
Brazilianët – humbja në futboll
Dhe shqiptarët – procesi i vetvetes,
Vallë a jemi dje, sot apo nesër?

www.ShkoderZemer.com

> ShkoderZemer.com Facebook <

Advertisements

Komento

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s